رفتن به نوشته‌ها

گودریدز(goodreads)،مفیدترین شبکه اجتماعی که دیدم!

تازگی ها با یک شبکه اجتماعی خیلی خوب به اسم گودریدز(goodreads) آشنا شدم که قصد دارم به شما هم معرفی‌اش کنم. 

گودریدز(goodreads) یک شبکه اجتماعی بسیار مفید برای کتاب خوان هاست. این سرویس از سال ۲۰۰۷ راه اندازی شده و انواع کتاب ها به زبان های مختلف در این شبکه ثبت شده اند که در حال حاضر کتاب های فارسی هم در این شبکه سهم زیادی پیدا کرده اند. 

گودریدز برخلاف خیلی شبکه های اجتماعی دیگر که برای سرگرمی و اتلاف وقت از آنها استفاده می کنیم اطلاعات ارزشمندی به ما می دهد. در این پست  ویژگی های جالب این شبکه اجتماعی را به شما معرفی می کنم.

در گودریدز می توانید کتاب هایی که خواندید را به پروفایل خود اضافه کنید و در صورت تمایل آنها را به دوستانتان هم پیشنهاد دهید و به آنها امتیاز دهید و اگر دوست داشتین نظرتون رو راجع بهش ثبت کنید و همچنین می توانید کتاب هایی که دوستانتون میخوانند را ببینید. مشاهده نظرات بقیه و کتاب هایی که در این شبکه موجود هستند به شما کمک می کند با کتاب های خوب آشنا شوید و آنها را در لیست مطالعات بعدی خود قرار دهید.

در گودریدز می توانید کتاب ها را به سه دسته تقسیم کنید:

-کتاب های خوانده شده.

-کتاب های در حال مطالعه.

-کتاب های در برنامه.

یکی از کارهای جالبی که می توانید انجام دهید این است که می توانید روند مطالعه کتاب را با دوستان به اشتراک بگذارید. این که در حال حاضر چند فصل خواندید، چند صفحه مطالعه کرده اید و….

و یک کار جالب تر دیگر که می شود انجام داد “چالش سال” هست.

challenge

می توانید برای هر سال خود خواندن تعداد خاصی کتاب را هدف گذاری کنید. گودریدز در طول سال به شما نشان می دهد که چند درصد از هدف گذاری را پشت سر گذاشته اید.

به نظر من گودریدز انگیزه کتاب خوانی را بیشتر می کند و به ما کمک می کند با کتاب های خوب بیشتری آشنا شویم و از پیشنهادات دوستانمون در این زمینه استفاده کنیم.

چیزی به پایان سال نمونده و من تصمیم گرفتم در سال جدید کتاب های بیشتری بخوانم و برای این هدفم حتما از گودریدز استفاده می کنم تا هر ماه تعداد کتاب هایی که در پروفایلم اضافه کرده ام بیشتر و بیشتر شوند و به هدفم نزدیک تر بشم، به شما هم توصیه می کنم همین الان در این شبکه اجتماعی مفید ثبت نام کنید و مطالعه بیشتر را از اهداف سال جدیدتون قرار دهید!

 

منتشر شده در دیجیتال مارکتینگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *